Kurš ir veiksmīgāks?

Aizvien vairāk apkārt izskan aicinājumi kļūt veiksmīgam vai veiksmīgākam, ievērot veiksmīgu cilvēku paradumus un sasniegt neticamas virsotnes savā privātajā vai profesionalajā dzīvē. Protams, izaugsme un attīstība ir vērtīgas un vajadzīgas, taču brīžam šķiet, ka visā šajā “veiksmes skrējienā” aizmirstas pats galvenais: apstāties, ieklausīties un būt patiesam pašam pret sevi.

Kā tev šķiet, kurš ir veiksmīgāks: mājsaimniece, kura rūpējas par bērniem, mājas sadzīvi un atbalsta savu vīru vai bankas vadītāja? Pirtnieks, kuram pērienu pieteikt iespējams tikai pusotru mēnesi uz priekšu vai uzņēmējs, kuram plānotājs pilns ar svarīgām tikšanās reizēm no rīta līdz vakaram? Snovbordists, kurš savu hobiju pārvērtis rūpalā vai labdarības veikala vadītāja? Viesmīle vai TV dīva? Šo sarakstu ar nesalīdzināmiem lielumiem varētu turpināt un turpināt.

Foto: Unsplash

Kāda ir tava definīcija? 

Parasti, kad mums uzdod jautājumu, ko tev nozīmē veiksmīgs cilvēks, veiksmīgs bizness, veiksmīgas attiecības, atbildes var būt ļoti dažādas un atšķirīgas. Lai būtu iespējams noformulēt savu veiksmes definīciju, būtu svarīgi atbildēt uz vairākiem jautājumiem:

  • Kam tu piešķir vērtību?
  • Kuri cilvēki tev liekas veiksmīgi?
  • Kas ir tavas veiksmes parametru sarakstā?
  • Kā iespaidā ir veidojies šis veiksmes parametru saraksts?

Bieži vien paši to pat neapzinoties mēs esam pieķērušies tādai veiksmes definīcijai, kura mums patiesībā uzliek pārlieku lielu slodzi un sasprindzinājumu, turklāt ierakstoties tajā tāpat negūstam ilgi gaidīto apmierinājumu. Kad mēs sākam analizēt un pētīt to, kuri cilvēki vai kuras darbības mums liekas vērtīgas, atklājas daudz bērnībā un jaunībā dzirdētu apgalvojumu par veiksmi un veiksmīgiem cilvēkiem, kuras esam pārņēmuši un attiecinājuši uz savu dzīvi. Taču ar esošo dzīves pieredzi un saprašanu šad un tad ir vērtīgi pārskatīt un pārvērtēt, vai šie apgalvojumi vēljoprojām man liekas tik pašsaprotami un atbilstoši manai iekšējai būtībai un manām patiesajām vērtībām.

Būt apmierinātam ar esošo

Foto: Unsplash

Mūsdienu pasaulē iespēju aizbēgt no sevis ir miljoniem, un liela daļa cilvēku tās naski arī izmanto. Mēs tik ļoti tiecamies būt apritē un darbos, ka ir grūti vienkārši būt un saskatīt vērtību savā esībā bez saviem pienākumiem, amata nosaukuma un draugu loka. Jo tad, kad mēs vienkārši esam un nenodarbinam sevi ar kādu jaunu projektu vai nemitīgiem pasākumiem, mums ir jāsastopas pašiem ar sevi. Ne vienmēr tas ir patīkami. Tas var radīt apjukumu. Bet tā var būt arī iespēja pārvērtēt savas iekšējās definīcijas daudzās savas dzīves sfērās.

Manuprāt, vienīgais veiksmes parametrs ir tas, vai tu esi laimīgs un apmierināts ar savu dzīvi. Vai tu spēj priecāties par to, kas tev ir, nevis domāt par to, kā tev vēl pietrūkst. Mēs bieži nenovērtējam visu to, kas mums jau ir, jo liekas, ka nav taču vēl sasniegts “tas lielais kaut kas”. Būt apmierinātam ar to, kā ir, nebūt nenozīmē, ka nav jācenšas attīstīties. Neatkarīgi no tā, kāda ir tava veiksmes definīcija, galvenais, lai tu pats esi tās autors! Lai tie ir tavi veiksmes parametri, kuriem tu tici un kuri tevi iedvesmo!