Ieraudzīt un saprast sevi attiecībās ar citiem

Attiecību koučings palīdz cilvēkam apjaust un attīstīt sevi attiecībās ar citiem, lai piedzīvotu piepildītas savstarpējās attiecības ar sev svarīgiem cilvēkiem. Attiecību koučs var palīdzēt saredzēt un izkristalizēt tavu attiecību mērķus, saprast un skaidri ieraudzīt esošo attiecību realitāti, palīdzēt tikt galā ar dažādiem attiecību jautājumiem gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.

Strādājot pārī, ar koučinga palīdzību ir iespējams izveidot jebkādu abiem partneriem vēlamu attiecību realitāti. Sesiju laikā pāris var risināt jautājumus, kas traucē baudīt attiecības, nostiprināt un attīstīt pāra vērtības, savstarpējo komunikāciju, kā arī meklēt dažādus konfliktu risinājumus.

Ne vienmēr uz koučingu ir jādodas abām iesaistītajām pusēm. Bieži vien pārmaiņas attiecībās sākas tad, kad kāda no iesaistītajām pusēm tiek galā ar sev sasāpējušiem, neatrisinātiem jautājumiem, un ir iespējams turpināt attiecības jau ar savādāku attieksmi pret tām.

Tāpat ir iespējams izmantot attiecību kouča pakalpojumus, ja uz doto brīdi nav konkrētu attiecību, taču ir vēlme tās izveidot. Ar kouča palīdzību tad ir iespējams izprast savus attiecību veidošanas modeļus, saprast savas reakcijas un uzvedību attiecībās, kā arī noskaidrot sev vēlamo attiecību modeli un darbības to īstenošanai.

Foto: Unsplash

Vai attiecību koučs var glābt manas attiecības ?

Koučs var palīdzēt ceļā uz kādu attiecību “samezglojumu” atrisināšanu, konkrētu problēmjautājumu izgaismošanu, saudzīgu sastapšanos ar bailēm un nerisinātiem jautājumiem. Koučinga procesā attiecības parasti tiek risinātas un kļūst saprotamākas, taču katrām attiecībām ir savs unikālais “risināmo jautājumu komplekts”, tādēļ nav iespējams paredzēt konkrētu procesa rezultātu. Turklāt koučs šajā procesā ir tikai līdzgaitnieks iesaistītajiem cilvēkiem, un rezultāts vistiešākajā veidā ir atkarīgs no pašiem procesa dalībniekiem.

Ar ko atškiras attiecību koučings no pāru terapijas?

Attiecību vai pāru koučings nav pāru terapija tieši tāpat kā koučinga sesija nav psihoterapijas sesija. Ja jums ir kādi neatrisināti jautājumi vai problēmas attiecībās, koučs var palīdzēt jums saskatīt būtiskāko, ieraudzīt jaunu perspektīvu, apjaust jomas, kuras būtu vēlams uzlabot vai attīstīt, kā arī atrast labāko risinājuma veidu esošajā situācijā. Koučinga sesijas laikā parasti notiek koncentrēšanās uz nākotni un vēlamo rezultātu, taču netiek sīki analizēta visa iepriekšējā attiecību pieredze. Dažreiz koučs var ieteikt jums apmeklēt arī citu speciālistu, lai risinātu kādus sasāpējušus jautājumus vai pieredzes. Koučings var sniegt ļoti efektīvu rezultātu, ja tas noteik paralēli individuālajai vai pāru terapijai.